Życiorys

DSC 0118 siKrystyna Wróblewska 

 

 

 

   Żona, matka trojga dzieci: Mirka, Bartka i Karoliny.

 

 

   Poseł na Sejm RP.

 

 

 

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie.

 

W latach studenckich byłam aktywnym członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów i Akademickiego Związku Sportowego. W latach 90. założyłam NSZZ Solidarność w Szkole Podstawowej nr 4 w Rzeszowie.

 

Jestem dyplomowanym nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie, edukatorem, byłym doradcą metodycznym, ekspertem MEN do spraw awansu zawodowego nauczycieli oraz ekspertem unijnym.

 

Posiadam kwalifikacje w zakresie organizacji i zarządzania oświatą.

 

Pozyskałam dla Podkarpacia ponad 60 mln zł na edukację.

 

Jestem autorem wielu artykułów i publikacji z dziedziny edukacji, współautorką programu edukacyjnego "Podkarpacie, kultura i tradycja”, a także „Programu Wychowania Patriotycznego” dla naszego regionu.

  

W latach 2006 – 2007 pełniłam funkcję Wizytatora Kuratorium Oświaty, następnie zastępcy dyrektora Departamentu Edukacji i Kultury Województwa Podkarpackiego.Od lipca 2007 zarządzam Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. W latach 2010 – 2014 byłam Radną Miasta Rzeszowa.

  

Od najmłodszych lat skutecznie realizuję swoje pasje. Osiągałam sukcesy w lekkoatletyce, szybownictwie i spadochroniarstwie. Dziś z równym zaangażowaniem i pasją angażuje się w sprawy oświaty.

 

W latach 2007 - 2015 pełniłam funkcję Dyrektora Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli. Pod moim kierunkiem Centrum dynamicznie się rozwijało. Razem z zespołem ekspertów wprowadziłam nowoczesne technologie m. in. w edukacji. Moją pracę docenił Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

Otrzymałam m. in. Medal Komisji Edukacji Narodowej, Brązowy Krzyż Zasługi za pomoc dzieciom poszkodowanym przez powódź.

  

Trudne czasy wymagają szybkich i trafnych decyzji, odważnych ludzi.

 

 

Wspólnie osiągniemy więcej.